Eutrapelia 2015/2016
Finał XIX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, przebiegający pod hasłem „Trwajmy mocni w wierze”, odbył się 14 czerwca w Stalowej Woli. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza, z udziałem licznie przybyłych kapłanów z Diecezji Sandomierskiej. Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej, ks. dziekan Krzysztof Kida, powitał głównego Patrona Festiwalu i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która przybyła z dyrektorami i opiekunami. Delegacje z 44 szkół wraz z 31 Pocztami Sztandarowymi przyjechały z trzech województw należących terytorialnie do Diecezji Sandomierskiej. W homilii Pasterz Diecezji wspomniał męczennika ks. bp. Michała Kozala, który część swego życia spędził w obozie koncentracyjnym w Dachau. Wystawiony na próbę, praktykował on miłość do każdego, zarówno przyjaciela, jak i wroga. Czynił to w myśl nauki Pana Jezusa, że mamy miłować naszych nieprzyjaciół. Te słowa potwierdził także Tertulian w stwierdzeniu, że „Wszyscy kochają przyjaciół, a tylko chrześcijanie potrafią kochać nieprzyjaciół”. Przykład idzie od samego Boga, który wybacza każdemu grzesznikowi. Kiedy mówimy o kulturze chrześcijańskiej, to mamy na myśli postawy i czyny, które zawsze promieniują miłością do drugiego człowieka. Miłość trzeba ukształtować. Proces ten Ks. Biskup porównał do lepienia z gliny. Wobec człowieka, który czyni zło, trzeba zastosować taktykę „zmiażdżenia” go miłosierdziem, które chociaż czasem może być odczytywane jako słabość, naiwność, to płynie ono z mocy miłości. Pasterz Diecezji podkreślił, że takiej miłości musimy się uczyć i tworzyć ją wokół nas, stworzyć koalicję serc i działać. Na zakończenie Ksiądz Biskup życzył młodzieży miłości, którą można zmieniać świat. Podziękował wszystkim, którzy przygotowali oprawę liturgiczną, w którą aktywnie włączyło się LO nr III im. Wł. Broniewskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, ZS nr 2 w Stalowej Woli, ZS w Grębowie, ZS Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu, ZSO Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, ZS nr 1 w Nowej Dębie. Oprawę wokalną zapewnili uczniowie z Katolickiego Gimnazjum i LO oraz CEZ ze Stalowej Woli. Dary ponieśli uczniowie z Gimnazjum im. Orląt i LO w Rudniku nad Sanem, para dziecięca z „Racławic”.
Następnie wszystkie delegacje przemieściły się do Miejskiego Domu Kultury, na scenie którego zaprezentowano program artystyczny pt. „Polonia Semper Fidelis”. Rozpoczął się on tańcem „Duch Święty wieje, kędy chce” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”, po którym dyrektor Festiwalu dr Ewa Sęk, powitała wszystkich zgromadzonych na czele z Ks. Biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem, władze parlamentarne i samorządowe, przedstawicieli Patronów, młodzież z wychowawcami. Następnie zaprosiła na scenę Księdza Biskupa, który dokonał ceremonii wręczania nagród w asyście Posła na Sejm RP Pana Rafała Webera, Pani Bożeny Obary, reprezentującej Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Stalowolskiego Janusza Zarzecznego. Wszyscy uczestnicy z 32 szkół, biorących czynny udział w tej edycji, otrzymali Laury i znak pierwszych chrześcijan ICHTYS - RYBA, ulepiony z gliny, przygotowany w pracowni ceramicznej, działającej w Katolickim Domu Kultury „ARKA” w Racławicach. Wręczono ich podczas Finału ponad 1000 sztuk. Nagrody książkowe dla szkół ufundowali Kuratorzy Oświaty z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.
Na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowały się kolejno: Chór i soliści „Dzikowianie” z ZS nr 2 w Tarnobrzegu, grupa dziewcząt z Zespołu „Racławice” w inscenizacji „Źródło”, uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie z programem patriotyczno - religijnym, w którym ukazali dzieje naszej Ojczyzny splecionej z Misterium Męki Pańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń, mających wpływ na losy Polski. W nawiązaniu do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, dzieci i młodzież z ZPiT „Racławice” zatańczyły inscenizację „Na Krakowskim Rynku”. Patron medialny TVK „Stella” towarzyszył Kapitule na szlaku Eutrapelii i przygotował filmową relację ze wszystkich spotkań w szkołach. Została ona zaprezentowana w kronice filmowej w trzech odsłonach.
Serdeczne podziękowania składamy dyrektorowi i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, dzięki życzliwości których podczas gali finałowej 1000 uczestników mogło gościć w salach tego pięknego ośrodka. Dziękujemy również współfinansującej Festiwal i jego finałowe spotkanie Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Starostwu Powiatu Stalowowolskiego, Starostwu Powiatu Niżańskiego, Gminie Stalowa Wola wraz z Prezydentem Panem Lucjuszem Nadbereżnym, Wicemarszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Bogdanowi Romaniukowi, Wojewódzkiemu Domowi Kultury w Rzeszowie, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców MOTOS w Stalowej Woli, Telewizji Kablowej STELLA z Panem Prezesem Zdzisławem Gawęckim oraz wszystkim Patronom i Przyjaciołom zaangażowanym w pomoc Festiwalowi.
Tematy - XIX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej
EUTRAPELIA 2015/2016
„Trwajmy mocni w wierze”
- „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłośĆ...” (1 Kor 13,13). Rola cnót teologicznych
w życiu człowieka. Rozważ temat w wybranej formie - wiersza, poematu, rozprawy, eseju.
- Męczennicy w imię Chrystusa. Ukaż w artystycznej formie drogę życiową wybranego świętego, który poświęcił swoje życie w obronie wiary.
- Historia Polski - historią wzrastania w wierze. W 1050. rocznicę powstania państwa polskiego ukaż w dowolnej formie wpływ wiary katolickiej na kształtowanie się postaw Polaków.
- Rola kościoła katolickiego w Polsce w ujęciu historycznym. Przedstaw w formie artystycznej kluczowe momenty z historii Polski, w których kościół stał w obronie najwyższych polskich wartości.
- Credo... W co wierzę? Współczesne wyznanie wiary. Ukaż w wybranej przez siebie formie, co dobrego mogą dzisiaj zrobić dla ludzkości wyznawcy Chrystusa.
- Jaka jest Twoja wiara? Przedstaw w dowolnej formie świadectwo Twojego życia - jak współczesna młodzież deklaruje i okazuje swoją przynależność do Chrystusa i Kościoła katolickiego.
- Wiara w obliczu zagrożeń współczesności. Zaprezentuj w formie przedstawienia teatralnego, jakie niebezpieczeństwa czyhają na wyznawców Chrystusa w XXI w.
- Chrystus Królem Polski. Ukaż w dowolnej formie, jaki wpływ na umocnienie wiary Polaków ma fakt intronizacji.
- Młodzi wyznawcy Chrystusa. Światowe Dni Młodzieży jako międzynarodowe święto radości i budowania Bożej wspólnoty. Ukaż na wybranych przykładach, jak młodzi ludzie obchodzą ten niezwykły czas.
- Ks. Jerzy Popiełuszko - kapłan niezłomny. Ukaż w wybranej formie, jak błogosławiony ksiądz - męczennik walczył o ocalenie najwyższych wartości: wiary, miłości, wolności i prawdy.
- Chrześcijaństwo XXI w. - nadzieje, problemy i wyzwania. Ukaż w dowolnej formie rolę religii - wiary w Chrystusa we współczesnym świecie.
- Apostazja, agnostycyzm, ateizm... Do czego może doprowadzić brak wiary? Przedstaw historię człowieka dotkniętego grzechem zwątpienia, zagubionego, zamkniętego na Boże słowa.
- Wiara - akt woli, czy dar łaski? Rozważ problem w dowolnie wybranej formie.
- Kto śpiewa, dwa razy się modli (św. Augustyn). Wyznanie wiary poprzez muzykę. Przygotuj koncert, recital, montaż słowno-muzyczny, w którym śpiew łączył się będzie z wyznaniem wiary.
- Ad maiorem Dei gloriam...Jak dzisiaj można działać na większą chwałę Pana? Ukaż w dowolnej formie.
- Wpływ wiary na wybory życiowe. Przedstaw zagadnienie, powołując się na przykład życia polskich świętych i błogosławionych (jednego lub kilku).
- W wierze świętej zachwiać mnie nie zdołacie! Św. Melchior Grodziecki - męczennik za wiarę. Ukaż historię życia polskiego szlachcica - zakonnika.
- To nie wiara czyni cuda, lecz ludzie, którzy nie stracili wiary. Przedstaw, jakie zmiany mogą się dokonać w ludzkim życiu za sprawą wiary.
- Jestem, bo Jesteś / na tym stoi wiara (ks. Jan Twardowski). Wiara w twórczości polskich poetów. Przygotuj spotkanie poetyckie, na którym zostaną zaprezentowane wiersze, poświęcone tematom związanym z religią.
- Wiara „nie oddala nas od rzeczywistości, ale pozwala nam pojąć jej najgłębsze znaczenie, odkryć, jak bardzo Bóg kocha ten świat i wciąż kieruje go ku sobie”. Lumen fidei światło wiary. Przedstaw w wybranej formie przesłanie encykliki papieża Franciszka.
- Literatura w walce o wiarę - powieść katolicka w Polsce. Przedstaw zagadnienie w dowolnej formie, ukazując sylwetkę i dokonania artystyczne pisarza, zaangażowanego w krzewienie wiary (np. Z. Kossak-Szczucka, J. Grabski, R. Brandstaetter).
- Nie wstydzę się Jezusa! - świadectwa wiary współczesnego człowieka. Zaprezentuj temat w formie reportażu filmowego.
- Wołaj do Pana, a On Ci odpowie... - ułóż tekst Psalmu, w którym wyrazisz, jak wielka jest moc wiary. Przygotuj aranżację muzyczną.
- „Nie bój się, wierz tylko!” - jak rozumiesz te słowa? Opracuj temat w dowolnej formie.
- „Bóg jest miłością” - przygotuj spektakl teatralny, mówiący o potędze Bożej miłości.
- Święty Jan Paweł II jako apostoł „Wiary, nadziei i miłości”.
- Modlitwa - „LUBIĘ TO!” . Ukaż, jaką rolę odgrywa modlitwa w kształtowaniu relacji młodego człowieka z Bogiem.
- „Proście, a będzie wam dane”. Modlitwa człowieka XXI wieku - sztuka teatralna.
- „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego...” - zaprezentuj sylwetki tych, którzy bezgranicznie zaufali Bogu.
- Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - męczennik za Wiarę i Ojczyznę.
- „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” - sztuka teatralna.
- „Wszystko, o co poprosicie w modlitwie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie”. Czy wierzę? Zaprezentuj temat w dowolnej formie.
- „A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie coś przeciw komuś, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze”. Wyjaśnij sens tych słów i przygotuj scenariusz, ukazujący ich wartość.
- „Nikt nie ma miłości większej od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Przedstaw sylwetki ludzi, którzy bezgranicznie umiłowali swoich bliźnich.
- „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Przygotuj scenariusz, ukazujący, że wiara to nasza siła.
- „Trwajcie mocni w wierze, nadziei i miłości” - ułóż tekst przemówienia do młodych.
- Nawrócenie drogą do wolności - zaprezentuj świadectwa ludzi, którzy dostąpili łaski nawrócenia.
- „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham” - moje wyznanie wiary i miłości.
- „Gdyby wiara twa była wielka, jak gorczycy ziarno...” - jaka jest moja wiara?
- „Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bo Ja jestem Twoim Bogiem” - trwam mocny w wierze, bo jest ze mną mój Pan.
- „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli...” - credo człowieka XXI wieku.
- „Osiem błogosławieństw” - przygotuj scenki, obrazujące sens Kazania na Górze.
- Czy każdy z nas może „świętym być”? Rozważ myśl i przygotuj scenariusz, próbujący dać odpowiedź na postawione pytanie.
- Miłosierdzie drogą do świętości - sztuka teatralna.
- „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” - moje rozważania na temat wiary.,/li>
- Być świadkiem wiary katolickiej; trudne, wręcz niemożliwe, czy piękne i konieczne? Przygotuj rozprawkę na ten temat, lub scenkę sytuacyjną.
- Czego uczy mnie wiara przodków? W oparciu o zdarzenia z historii Polski napisz scenariusz i przygotuj wspólnie z grupą przedstawienie.
- Czym dla mnie i mojego pokolenia jest wiara? Opisz świadectwa Twoich rówieśników.
- W jaki sposób wiara katolicka pomagała przetrwać najtrudniejsze chwile w Narodzie polskim? W nawiązaniu do wybranych zdarzeń ułóż własny scenariusz i opracuj spektakl teatralny.
- Czy mam w historii Polski przykłady rówieśników, którzy przetrwali próbę czasu dzięki swojej wierze? Przypomnij je w wybranej formie artystycznej.
- „Wierzę w grzechów odpuszczenie”. W jaki sposób Bóg objawia swoje Miłosierdzie w XX i XXI w.?
- Sakramenty - znaki naszej wiary. Wybierz jeden z sakramentów świętych i przywołując wydarzenia, postawy ludzkie z codziennego życia, ukaż w dowolnej formie artystycznej związek pomiędzy sakramentem, wiarą i życiem.
- Cierpienie z powodu wyznawanej wiary. Ile potrafilibyśmy znieść dla Chrystusa? Czy jestem gotów oddać życie za wiarę? Jak odnoszę się i co myślę o tych, którzy współcześnie umierają, prześladowani za wiarę. Spróbuj odpowiedzieć sobie i pomóż odpowiedzieć innym na te pytania, wybierając jedną z form twórczości.
- Wiara potrzebuje mocnego fundamentu. Co jest, co może być, co być powinno podstawą mojej wiary? Spróbuj wyreżyserować sceny, które ukazują ten problem.
- Współczesny świat potrzebuje świadków wiary. Spróbuj „ożywić” i ukazać na scenie wybraną postać świętego, którego świadectwo wiary może być szczególnie aktualne dzisiaj.
- „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.Jak współczesny młody artysta mógłby widzieć
i ukazać Piotrowe świadectwo wiary, zawarte w Ewangelii.
- „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Czy w moich czasach żyją tacy ludzie, do których Jezus może skierować te słowa. Zainspiruj widzów, słuchaczy, by uwierzyli, że Chrystus może działać w ich życiu cuda.
- „Wiara dodaje skrzydeł”. Czy uważam, że to prawda? Poszukaj kogoś, kto udowodnił, że z wiarą w sercu można „przenosić góry”. Sięgnij po ulubiony środek artystyczny i pokaż, że to możliwe.
- „Wiara - duchowe dziedzictwo naszych przodków”. Przedstaw ten temat w kontekście obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czy czujemy duchową więź z naszymi przodkami? Przedstaw w wybranej formie artystycznej wybrane zagadnienie.,/li>
- Nie wstydzę się swojej wiary. Różne postawy ludzi. Po której warto stanąć stronie? Czy łatwiej być katem czy ofiarą? Pomyśl, przełóż pomysł na formę prezentacji.
- Świat bez wiary i Boga. Literackie wyobrażenia świata bez Boga. Czym ludzie zastępują prawdziwego Boga? Jakie są tego konsekwencje? Ukaż je. Pozwól odbiorcom wyciągnąć ich własne wnioski.
- „Trwajcie mocni w wierze” - słowa z pierwszego Listu do Koryntian uczyń mottem swojej prezentacji o życiu i drodze do świętości dwóch wielkich świętych: Świętego Pawła Apostoła i Świętego Jana Pawła II. Forma prezentacji multimedialna lub papierowa.
- Moc wiary w piosence - przygotuj mini festiwal piosenek z motywem wiary.
- „Nie damy, by nas zgnębił wróg. Tak nam dopomóż Bóg” - wyszukaj w dziejach Narodu Polskiego kilka przykładów pięknych świadectw silnej wiary, dzięki której Polacy pokonywali swoich wrogów. Ukaż je w wybranej formie.
- „Nic nie zdoła w takim stopniu utwierdzić naszej wiary, umocnić naszej nadziei i ogarnąć miłością naszych serc, jak kult Świętej Rodziny”. Przedstaw w dowolnej formie obraz Świętej Rodziny z Nazaretu.
- „Rodzina Bogiem silna” w nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Wymyśl taką formę zaprezentowania podanego tematu, aby zainteresować tych, którzy nie uwzględniali Boga, jako członka swojej rodziny.
- Wyszukaj w Katechizmie Kościoła Katolickiego fragmenty, odnoszące się do wyznania wiary i przedstaw swój komentarz do nich w wybranej formie, np. opowiadanie, taniec, przedstawienie, pantomima.
- Piękno Boga w „Poemacie Boga - człowieka” Marii Valtorty, jako świadectwo jej potęgi wiary, objawiającej się w cierpieniu. Przybliż w ciekawej formie wizje Marii Valtorty.
- Próba wiary biblijnego Hioba. Monodram lub drama.
- Przygotuj montaż słowno - muzyczny pt. „Trwajmy mocni w wierze”.
- Przepisz pismem kaligraficznym tekst pieśni „Bogurodzica”.
- Wykonaj album fotograficzny - „Krzyż - symbol wiary chrześcijańskiej”.
- Napisz dialog między człowiekiem wierzącym, a ateistą. Użyj argumentów, przekonujących do wiary chrześcijańskiej.
- Wykonaj albumy w wersji papierowej bądź prezentacje multimedialne na następujące tematy: „Chrzest Polski”, „Św. Wojciech”, „Św. Stanisław Biskup i Męczennik”, „Millenium Chrztu Polski”, „Symbole chrześcijańskie i ich znaczenie”.
- Napisz list do osoby ciężko chorej lub załamanej po stracie bliskiej osoby, podtrzymujący na duchu, umacniający w wierze.
- Wykonaj e - kartkę ewangelizacyjną na temat wiary, wykorzystując teksty z Pisma św. lub myśli świętych, podaj źródło cytowanych słów.
- „Jesteście Skarbem Kościoła” - słowa Świętego Jana Pawła II, skierowane do ludzi chorych. Czy współczesny świat potrafi pomóc ludziom chorym i cierpiącym? Przedstaw osoby godne naśladowania.
- Świadectwo wiary świętych i błogosławionych. Przytocz przykłady i opracuj je w formie współczesnej prezentacji.
- Odkrywanie piękna wiary w codziennym życiu. Ułóż scenariusz do sytuacji, która jest Ci bliska.
- Bóg naszej wiary. Wiara postaci Starego Testamentu. Przybliż ich historię przez formę artystyczną.
- Wiara odpowiedzią na miłość Boga. Przytocz znane Ci świadectwo.
- Entuzjazm wiary w życiu młodego człowieka. Młodzi we współczesnym Kościele - ukaż sytuacje.
- Chrześcijanin szuka prawdy dzięki wierze i rozumowi. Ukaż przykłady zachowań we współczesnym świecie.
- Dzięki wierze odkrywam miłosierne oblicze Boga. Co daje człowiekowi miłosierdzie Boże - ukaż tę wartość w wybranej formie prezentacji.
- Jestem mocny mocą wiary. Własne przemyślenia w formie rozprawki.
- Nie wstydzę się mojej wiary. Przykłady zachowań prostych, a ważnych.
- Maryja wzorem silnej wiary. Kult Maryjny w Polsce - ukaż w wybranej scence lub opracowaniu miejsce Maryi w życiu Polaków.
- Święci Narodu Polskiego - wybierz spośród Ci znanych świętych i błogosławionych polskich i przedstaw wybrany wątek z ich życia.
- Święta Jadwiga Królowa - wzór dla młodzieży na nasze czasy - dlaczego?
- Święty Jan Paweł II - Wielki Polak. Co najbardziej przemawia do Ciebie z życia tego polskiego świętego? Wybierz wątki z jego twórczości poetyckiej i przytocz w wybranej formie artystycznej.
- Twórczość Cypriana Kamila Norwida - teologa poety - co wiesz na temat jego myśli, do której odwoływało się wielu wielkich Polaków. Wybierz fragment i przedstaw jako inspirację do twórczości dziś.
- Bogurodzica - pieśń - perła kultury polskiej - ukaż jej doniosłość w życiu Polski i Polaków.
- Przydrożne kapliczki - ich miejsce i znaczenie wpisane w krajobraz i życie Polskiej Ziemi i ludu polskiego. Ukaż w fotografii, poezji, pieśni, w opisach literatury polskiej.
- Krzyż na Giewoncie - znak wiary i tożsamości ludu polskiego. Co o nim mówił Jan Paweł II - przypomnij w wybranej formie.
- Twój chrzest święty - wyszukaj fotografie i pamiątki, ułóż w wystawkę, opisz.
- Kropielnica w domu. Czy jest? Zainspiruj jej obecność w Twoim środowisku i opisz to.
- Błogosławieństwo udzielane przez matkę i ojca oraz bliskie osoby w tradycji polskiej. Ukaż przykłady.
- Rok polski. Ukaż harmonijną jedność tworzoną przez przyrodę, kulturę i życie człowieka w ciągu całego roku kalendarzowego oraz wybrane tradycje z tym wiązane. Wybierz przykłady i ukaż w artystycznej formie.
- Jak dziś wychowywać młode pokolenie w wierze w Jezusa Chrystusa - podaj swój pomysł na drogę wychowania.
- Wymyśl własny temat w duchu głównej myśli tej edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia i zaproponuj do realizacji w swojej szkole.
Życzymy dobrego natchnienia.
Organizatorzy
Patronat XIX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA
Bp Krzysztof Nitkiewicz
Biskup Sandomierski
Wojewodowie:
Podkarpacki, Świętokrzyski, Lubelski
Marszałkowie Województw:
Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego
Kuratorzy Oświaty Województw:
Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego
Katedra Pedagogiki Pastoralnej i Teologii Wychowania
WZNoS KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli
STELLA Telewizja Kablowa w Stalowej Woli
Program Inauguracji XIX edycji
Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA
16 listopada 2015 r.,(Poniedziałek),godz. 9.30
9.30
Bazylika Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu Msza Święta - Przewodniczenie, homilia J.E.Ks.Bp Krzysztof Nitkiewicz
10.30 - Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu
program artystyczny „Trwajmy mocni w wierze”
Zakończenie około godz. 13.00
Organizatorzy Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA:
- Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej
- Katolicki Dom Kultury „Arka”
Racławice, ul. Rudnicka 108, 37 - 400 Nisko
tel./fax 015 841 39 00, tel. kom. 605 059 746, 667 665 162
e-mail arkaraclawice@interia.pl
- Towarzystwo Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”